Том (Томск), в който играе българският защитник Пламен Николов, изпусна победата по драматичен начин срещу Балтика (Килнинград) в дербито на 5-ия кръг в руската Първа дивизия. Бившият национал бе титуляр при домакинството, завършило 2:2. В последния половин час Том игра с 10 души, след като шотландският таран Гари О ‘Конър бе изгонен. Гостите откриха с гол на Чиркин в 62-ата минута, а защитникът Бендз изравни в 89-ата.

Секунди по-късно Сорокин изведе Том напред – 2:1. Когато вече всички очакваха последния съдийски сигнал, в 3-ата минута на добавеното време десният бек на Балтика Вотинов успя да изравни и да списа точката за своя отбор. Въпреки нелепо изпуснатите две точки, Том е лидер във временното класиране с 10 точки, пред Ротор 10, Спартак (Налчик) 9, Енисей 8 и др. В Томск на проби през лятната пауза беше и вечният голмайстор на Монтана в “А” група Луис Едуардо. Бразилецът обаче не се разбра за личните си условия и скоро след това подписа с новака в нашия елит Етър.