Трикратният шампион Япония избегна изненадваща загуба в първия си мач на турнира за Купата на Азия, след като Майа Йошида вкара гол в добавеното време за 1:1 срещу Йордания в мач от Група “В”.

Тимът на Йордания, който за втори път в историята си участва на континенталния шампионат, бе на крачка от победата, след като Хасан Абдел-Фатах откри резултата точно преди почивката.

Халфът на Ал Уадах стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Майа Йошида и влезе във вратата. В 25-ата минута гол на Йошида бе отменен заради нарушение.

Йорданците показаха силна защита през второто полувреме и бяха равностойни на един от най-добрите отбори в Азия. Все пак Япония стигна до изравнителния гол в добавеното време, когато Йошида се оказа непокрит на далечната греда./БЛИЦ