Брест спечели с 1:0 при визитата си на Лориен, с което "пиратите" си върнаха второто място в генералното класиране на френската Лига 1. Те са с точка пред Монако, който надви с 5:2 Метц в събота.

Брест стигна до единствения гол четири минути преди края на редовното време. Ромен дел Кастийо получи топката на ъгъла на наказателното поле и стреля до лявата греда, преодолявайки вратаря Ивон Мвого за1:0.

Брест завърши мача с човек по-малко, след като Билал Брахими бе изгонен с директен червен картон в шестата минута на добавеното време. Гостите задържаха преднината си и оставиха Лориен на точка над зоната на изпадащите.

В други срещи от кръга Ница загуби у дома от Нант с 1:2, Клермон отстъпи на гостуващия Тулуза с 0:3, а Монпелие спечели с 2:0 при гостуването си на Льо Авър.