Ето как прогнозираха мача представителите на Еfbet Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Глазгоу Рейнджърс и Селтик завършиха при 3:3 в среща от 32-ия кръг на шотландското футболно първенство.

"Старата фирма", както наричат дербито в Шотландия, започна страхотно за гостите от Селтик. Те поведоха още в първата минута с попадение на Даизен Маеда, разписал се с удар от границата на наказателното поле (1:0).

След половин час игра "детелините" удвоиха аванса си след дузпа. Мат О'Райли се разписа от бялата точка за 2:0.

Глазгоу Рейнджърс също получи наказателен удар минути след почивката. Джеймс Таверние  бе точен и резултатът стана 2:1.

Минути след това Сириел Десерс прати топката зад вратаря на Селтик, но попадението му беше отменено заради фаул в атака.

Домакините стигнаха до равенство в 86-ата минута с попадение на Абдала Сима, разписал се след рикошет (2:2). Само две минути след това обаче гостите стигнаха до успеха след изстрел на Адам Ида  в долния десен ъгъл за 3:2.

Това обаче не беше всичко в срещата и в третата минута от продължението  Раби Матондо фиксира крайното 3:3 с удар от дистанция.

Селтик остава на върха, но само с точка пред Рейнджърс, който е втори със 7:4.