Лече победи Фиорентина с 3:2 у дома в среща от 23-ия кръг на италианската серия "А" - дерби между два от бившите тимове на Валери Божинов.

Домакините започнаха вихрено и след два пропуска на Мохамед Кеба и Понтус Алмквист, успяха да поведат с попадение на Реми Удин в 17-ата минута.

След половин час игра Никола Кръстович удари дясната греда на вратата на Фиорентина. Минути след почивката отново той пропусна да се разпише за Лече.

Малко след това Фиорентина стигна до равенството с удар от дистанция на Роландо Мандрагора, намерил долния десен ъгъл за 1:1.

"Виолетовите" се възползваха от грешка на съперника и направиха обрат в 68-ата минута след точен изстрел на Лукас Белтран (2:1).

В продължението на двубоя Лече стигна до изравнителен гол след удар с глава на Роберто Пиколи за 2:2.

Шокът на Фиорентина стана пълен две минути по-късно, когато Патрик Доргу стреля неспасяемо в горния десен ъгъл за крайното 3:2.

"Виолетовите" пропуснаха възможността да влязат в топ 4 и остават на седма позиция с 34 точки. Лече е на 13-о място с 24.