Кипър победи Словения с 2:1 в среща от втория кръг на група 3 от Лига „C“ на от новия турнир на УЕФА - Лига на нациите. Така тимът от острова на Афродита записа първи успех в групата, в която по-рано днес България регистрира втори успех след победата си с 1:0 над Норвегия.

През първата част на стадиона в Никозия нито един от съперниците не успя да стигне до попадение, но в началото на второто полувреме гостите поведоха с гол на Роберт Берич (54) след асистенция на Боян Йокич. Кипър изравни чрез Пиерос Сотериу (69) след пас на Папулис, а в 89-ата минута стигна до трите точки. Тогава халфът на Динамо (Загреб) Петър Стоянович си вкара автогол и шокира своите съотборници.

На старта кипърците бяха паднали в Норвегия с 0:2 и сега спечелиха първи три точки в групата. Словенците пък допуснаха втора загуба, след като бяха паднали у дома от България с 1:2 в първия кръг.