Манчестър Юнайтед спечели трудно с 2:1 домакинството си на Евертън и постигна втори пореден успех във Висшата лига. Анхел Ди Мария откри резултата на "Олд Трафорд" с гол в 27-ата минута, в 55-ата Стивън Нейсмит изравни, а в 62-ата Радамел Фалкао отбеляза първото си попадение в английското първенство.

Герой за "червените дяволи" обаче не беше колумбийската звезда, а вратарят Давид Де Хеа. Испанският страж първо спаси дузпа на Лейтън Бейс в добавеното време на първото полувреме, а в края на срещата блесна с невероятните си изяви, отчайвайки "карамелите". Така Юнайтед съхрани крехката си преднина от 2:1 до последния съдийски сигнал и записа втора поредна победа след 2:1 над Уест Хям в миналия кръг. "Червените дяволи" вече имат 11 точки и се изкачиха на 4-ото място във временното класиране. Лидерът Челси има 16, следват Манчестър Сити с 14 и Саутхемптън с 13 точки. След загубата на "Олд Трафорд" Евертън остава точно над зоната на изпадащите. "Карамелите" са на 17-ото място с актив от 6 точки.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис Ван Гаал имаше сериозни проблеми при сформирането на стартовия състав. Холандецът не можеше да разчита на някои контузени футболисти, както и на наказания Уейн Рууни. Мястото на английския национал зае Хуан Мата. Нападението поведоха Фалкао и капитанът Робин Ван Перси, подпомагани и от Мата, Анхел Ди Мария и Антонио Валенсия. В центъра на защитата отново започна младият Пади Макниър, който дебютира в миналия кръг срещу "чуковете". Талантът си партнира с Маркос Рохо, а в отбрана играха още Люк Шоу и Рафаел. И срещу Евертън обаче си пролича, че защитата на "червените дяволи" не е на ниво. Де Хеа имаше доста работа в днешната среща и с блестящите си намеси се превърна в герой.

В състава на Роберто Мартинес се завърна Стивън Пиенаар. Спецът обаче не можеше да разчита на контузените Джеймс Макарти, Кевин Миралас, Шеймъс Коулмън и Силвен Дистен.

Срещата започна равностойно, а първото попадение падна в 27-ата минута. Тогава Рафаел Да Силва центрира отдясно, Фил Ягиелка опита да изчисти с глава, но не успя и топката стигна до Мата, който я пусна към връхлитащия Ди Мария и аржентинецът се разписа в далечния ъгъл, отбелязвайки третия си гол за "червените дяволи". Малко по-късно бившият играч на Реал (Мадрид) можеше да удвои. С отлична намеса обаче се отчете Тим Хауърд. В 39-ата минута Ромелу Лукаку имаше страхотна възможност да изравни. Лейтън Бейнс изведе белгийския национал с дълго подаване, Лукаку овладя топката на гърди, но стреля над напречната греда.

Във втората минута на добавеното време на първата част гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Люк Шоу фаулира Тони Хибърт. Лейтън Бейнс застана зад топката, но Де Хеа го отчая с блестящата си намеса, спасявайки с една ръка.

В началото на второто полувреме Фалкао пропиля добър шанс за гол. По-късно отново пред колумбиеца се откри възможност, но и този път бившият съотборник на Димитър Бербатов в Монаков не успя да накаже Хауърд. Вместо да поведат с два гола, "червените дяволи" допуснаха изравняване в 55-ата минута. Лейтън Бейнс центрира отляво, а непокритият Стивън Нейсмит засече с глава за 1:1.

Малко след това Фалкао изчисти пред голлинията, след като Ягиелка засече с глава центрираната топка. В 55-ата колумбиецът вече ликуваше. Ди Мария опита удар по земя от над 30 метра, а Фалкао засече отблизо, опъвайки мрежата на "карамелите" - 2:1.

Заключителните минути протекоха изцяло под диктовката на гостите, а Де Хеа с намесите си отчая Леън Осман и Гарет Бари, съхранявайки крехката преднина на Манчестър Юнайтед.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЕВЕРТЪН 2:1
1:0 Анхел Ди Мария (27), 1:1 Стивън Нейсмит (55), 2:1 Радамел Фалкао (62)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
04.10.14
17:00 ч.
Хъл Сити – Кристъл Палас 2:0
1:0 Мохамед Диаме (60), 2:0 Никица Йелавич (89)
04.10.14
17:00 ч.
Лестър – Бърнли 2:2
1:0 Джефри Шлуп (33), 1:1 Майкъл Кийтли (39), 2:1 Рияд Махрез (40), 2:2 Рос Уолъс (90+6)
04.10.14
17:00 ч.
Ливърпул – Уест Бромич 2:1
1:0 Адам Лалана (45), 1:1 Саидо Берахино (56), 2:1 Джордан Хендерсън (61)
04.10.14
17:00 ч.
Съндърланд – Сток Сити 3:1
1:0 Конър Уикъм (4), 1:1 Чарли Адам (15), 2:1 Стивън Флетчър (23), 3:1 Стивън Флетчър (79)
04.10.14
17:00 ч.
Суонзи – Нюкасъл 2:2
1:0 Вилфред Бони (17), 1:1 Папис Демба Сисе (43), 2:1 Уейн Раутлидж (50), 2:2 Папис Демба Сисе (75)