Манчестър Юнайтед извади късмет при тегленето на жребия за 1/8-финалите на турнира "Карлинг Къп". Димитър Бербатов и съотборниците му се паднаха да гостуват на четвъртодивизионния Алдършот, елиминирал Рочдейл след победа с 2:1. Както е известно, "червените дяволи" се справиха с Лийдс, надделявайки с класическото 3:0 в двубой, в който Митко беше 90 минути на терена, но не успя да отбележи гол.

Друг сблъсък, който приковава вниманието на феновете, е този между Евертън и Челси. "Карамелите" ще домакинстват на "сините" от Лондон на "Гудисън Парк".

Мартин Петров и съотборниците му от Болтън ще имат тежко гостуване на Арсенал. Българският защитник Александър Тунчев, който в момента е в Кристъл Палас, ще има за съперник на 1/8-финалите друг тим от Чемпиъншип Саутхемптън.