Бетис завърши при 1:1 с Райо Валекано у дома във втори полуфинал от Купата на Краля в Испания и след 2:1 в първия мач се класира за финала на 23 април на "Естадио де ла Картуха" в Севиля, където ще срещне Валенсия.

Първото полувреме разочарова, а феновете видяха само един удар в рамката на една от двете врати.

Уилям Карвальо от Бетис беше близо до откриването на резултата в 70-ата минута, но стреля малко над вратата.

Десет по-късно (80') Бебе се разписа за 1:0 за Райо Валекано и щеше прати мача в продължения, ако домакините не бяха стигнали до изравнителен гол във втората минута от добавеното време. Борха Иглесиас успя да реши всичко след грешка на съперника и удар отблизо за крайното 1:1.

Малко след това Хоакин можеше да донесе победата на домакините, но пропусна от малък ъгъл.