Австралия завърши при 2:2 като гост на Оман в среща от световните квалификации от зона Азия

"Кенгурата" поведоха след четвърт час игра след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар от Джейми Макларън (1:0). Абдула Фаваз изравни с удар с десния крак девет минути след началото на второто полувреме (1:1).

Арън Моой върна Австралия на победния път в 79-ата минута след асистенция на Мичъл Дю (2:1), но Фаваз фиксира крайното 2:2 след прецизно изпълнение на дузпа минута преди изтичане на редовното време.

Австралийският тим има актив от 15 точки на третото място в класирането в квалификационна група "В" и все още не е сигурен за участието си на Мондиала, докато Оман е с 8 точки на четвърта позиция.