Фрайбург записа домакинска победа с 2:1 над Херта в мач от 18 кръг на Бундеслигата и сложи прът в колелото на мечтите на столичани за участие в евротурнирите. Срещата имаше късна развръзка, когато паднаха два гола.

Яник Хаберер даде аванс на домакините в 39-ата минута, когато в наказателното поле получи хубав пас от Винченцо Грифо. Нилс Петерсен удвои в 87-ата минута след самостоятелна акция и точен удар от дъгата на наказателното поле.

Само минута по-късно Ялиан Шийбер върна едно попадение за гостите, след като беше най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле. Играчите на „Старата дама“ обаче нямаха време за достигане до равенство.

С този успех Фрайбург събра 26 точки и излезе на осмо място в класирането, на четири зад Херта, който е шести. Берлинчани обаче имат само точка аванс пред седмия Кьолн. Шестата позиция дава право на участие в евротурнирите, но битката за там се очертава доста сериозна, тъй като отборите от трето до осмо място са разделени от шест точки.