Румъния победи Косово с 2:0 у дома в среща от група „I“ на квалификациите за Евро 2024.

Срещата беше прекъсната около 20-ата минута заради напрежение по трибуните, породено от отказа на гостите да доиграят срещата след политически транспаранти по трибуните.

Френският главен съдия Уили Делажод прибра футболистите към съблекалните и мачът беше временно спрян. Полицията започна организация по извеждането на ултрасите от стадиона. Междувременно виновниците за прекъсването на мача бяха освирквани. Голяма част от феновете си тръгнаха и се насочиха към домовете си.

След 40-минутно прекъсване проблемът най-сетне беше разрешен. Футболистите на двата отбора се завърнаха на терена. След кратка десетминутна загрявка, мачът беше подновен.

След подновяването на играта Косово остана с човек по-малко на терена, след като Ведад Мурики бе изгонен за втори жълт картон в 42-ата минута.

Румънците получиха право да изпълнят дузпа в 59-ата минута, но Николае Станчу изпусна от бялата точка.

Все пак Николае Станчу се реваншира за пропуска си с гол в 83-ата минута, с който Румъния поведе в резултата.

Домакините вкараха и втори гол в добавеното време на двубоя чрез Михайла..

Лидер в групата е Швейцария с 14 точки, Румъния е втори с 12, а Израел е трети с 11.

РУМЪНИЯ - КОСОВО 2:0
1:0 Николае Станчу 83`, 2:0 Валентин Михайла 90+3`