Кубан започна пролетния полусезон в руската Премиер лига с победа с 2:0 като гост на Волга. Българският национал Ивелин Попов не взе участие в мача от 20 кръг, тъй като беше наказан за натрупани картони.

Двубоят беше дебют за треньорите на двата отбора, като наставникът на Кубан Леонид Кучук се наложи над колегата си Юрий Калитвинцев.

Араз Озбилис даде аванс на тима от Краснодар в 20-ата минута при контраатака, след като беше изведен зад гърба на защитата от Маркос Пизели. В добавеното време на мача Артур Тлисов сложи точка на надеждите на домакините за изравнителен гол след асистенция на Озбилис.

Успехът изкачи Кубан на четвърто място в класирането с 35 точки, на три от третия Зенит. Волга заема 13-а позиция със 17 точки.