Лил направи пълен обрат и надви у дома Реймс с 2:1 в мача си от 20-ия кръг на френската Лига 1, за да се изравни по точки с лидера ПСЖ.

През първата част играта бе равностойна и двата тима си размениха по няколко опасни ситуации, но до гол така и не се стигна. В крайна сметка гостите поведоха с гол в 36-ата минута на Арбер Зенели след удар от далечна дистанция.

Три минути след началото на второто полувреме Джонатан Бамба изравни с удар от границата на наказателното поле. "Кучетата" продължиха с натиска си, но стигнаха до обрата едва в добавеното време, когато Джонатан Дейвид (90+1) им донесе трите точки.

След успеха си Лил събра 42 точки, колкото има и лидерът ПСЖ. Трети е Олимпик (Лион) с 40 точки, но и мач по-малко. Реймс е на незавидната 15-а позиция с 21 точки.