Барселона победи Химнастик с 3:1 в първата си контрола под ръководството на новия си треньор Роналд Куман. Головете за каталунците вкараха Усман Дембеле (6'), Антоан Гризман (17') и Филипе Коутиньо (51'), последните двама се разписаха се от дузпи, а за гостите точен беше Бония в 31-ата минута.

След драмите около неуспешното напускане на голямата звезда Лионел Меси, аржентинецът излезе титуляр в компанията на Нето, Жорди Алба, Клеман Лангле, Жерар Пике, Сержи Роберто, Бускетс, Аленя, Педри, Гризман и Дембеле.

През втората част на терена на стадион "Йохан Кройф" в Барселона в игра се появиха вратарят Иняки Пеня, защитниците Семедо, Араухо, Куенка и Жуниор Фирпо, полузащитниците Рики Пуч, Коутиньо и Френки де Йонг, и нападателите Мартин Брайтвайт, Тринкао и Конрад де ла Фуенте.

Следващата проверка на Барса е на 16 септември (сряда) срещу Жирона.