Динамо (Москва) победи Ростов с 1:0 в мач от 22 кръг на руската Премиер лига след гол на Кевин Курани.

Бившият германски национал се разписа в 27-ата минута, когато с глава засече центриране на Балаш Джуджак от корнер.

Успехът изкачи Динамо на пето място в класирането с 37 точки, на една зад Рубин. Ростов е 12-и с 21.

Мордовия продължава да се бори за оцеляването си в елита и спечели с 2:0 гостуването си на Криля советов.

Даниел Оприца и Руслан Мухаметшин се разпиха през първото полувреме за тима на Доринел Мунтяну.

Мордовия е на предпоследното 15-о място в класирането с 15 точки, но само на две зад Криля советов.

Последните два отбора в Премиер лигата изпадат директно, докато тимовете на 13-о и 14-о място играят бараж за оцеляване.

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 22КРЪГ
От 30 март
Рубин – Локомотив (Москва) 2:0
Криля советов – Мордовия 0:2
Динамо (Москва) – Ростов 1:0

ПРЕДСТОЯЩИ
На 31 март: Волга – Амкар, Краснодар – Анжи, Терек – Зенит, Спартак (Москва) – Кубан
На 1 април: Алания – ЦСКА (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (МОСКВА) 49, 2.Анжи 42, 3.Зенит 41, 4.Рубин 38, 5.Динамо (Москва) 37 и др.