Българският нападател Атанас Курдов наниза хеттрик за Астана, с който донесе победата с 4:3 на отбора си срещу Иртиш в мач от 7-ия кръг на първенството на Казахстан. За юношата на "Левски" това бяха първи голове в шампионата.

Иртиш пък е добре познат у нас, тъй като миналото лято отстрани "сините" от Лига Европа.

Успехът за Курдов и компания бе изкован с много усилия, защото в края на първото полувреме Мартин Аничич направи дузпа и бе изгонен. От бялата точка Улугбек Бакайев покачи на 3:1 с втория си гол в мача и направи обрата за гостите на пръв поглед невъзможен.

В продължението обаче Курдов отбеляза първия си гол за Астана и намали на 2:3. Десетина минути след началото на второто полувреме отново бившият нападател на Славия и "Ботев" (Пд) бе точен - 3:3. Всичко обаче се нормализира в 66-ата, когато за втори жълт картон Бакайев остави Иртиш също с 10 човека.

Като равен с равен на терена Астана използва положителната си инерция и четвърт час преди края Курдов оформи своя хеттрик за 4:3. Гол, който се оказа последен в мача.

Със спечелените три точки Астана е лидер в класирането със 17 точки. Иртиш пък е осми с 8 т.