Шампионът на Турция Галатасарай записа впечатляваща домакинска победа над Ордуспор с 4:2 в последна среща от 23-ия кръг на местната Суперлига.

Грандът от Истанбул изоставаше в резултата с 0:2 до почивката. Воденият от Ектор Купер Ордуспор поведе с изключително куриозен автогол в 15-ата минута, когато вратарят на Галатасарай Фернандо Муслера изрита топката в тялото на Селчук Инан и след това трябваше да я вади от мрежата. В самия край на първата част гостите получиха и дузпа, реализирана от Боган Станчу в 45-ата минута за 0:2.

Галатасарай не се предаде и през второто полувреме обърна нещата напълно в своя полза. Холандският плеймейкър Уесли Снайдер (58) вкара първото си попадение за тима от Истанбул и намали резултата на 1:2. Голмайсторът на „жълто-червените” Бурак Йълмаз (68, 70) пък направи обрата пълен, а крайното 4:2 бе фиксирано от Селчук Инан (78). Суперзвездата на Галатасарай Дидие Дрогба остана на терена до 87-ата минута, но не успя да реализира гол.