Лацио постигна впечатляващ обрат с 3:2 при гостуването на Удинезе в интригуващ мач от 20-ия кръг на Серия "А". Съперникът на Лудогорец на 1/16-финалите в Лига Европа губеше с 0:1 на почивката, но успя да се добере до трите точки срещу отбора на Антонио Вутов. Решаваща роля за успеха на "орлите" изигра куриозен автогол на Андреа Лазари в 82-ата минута за 2:2.

Освен това Лацио игра с човек по-малко почти цялото второ полувреме, но постигна фантастичния обрат, като третото попадение реализира Ернанес в 90-ата минута.

Треньорът на съперника на Лудогорец Еди Рея заложи в днешния мач на схема с трима бранители, каквато рядко се вижда в изпълнение на "орлите" от Рим. В предни позиции също имаше промяна, като до опитния Мирослав Клозе действаше Серджо Флокари, който заедно Кандрева помагаха на германеца. 32-годишният Клозе обаче беше сред най-слабите на терена, а като цяло гостите не бяха много убедителни в тази формация и допуснаха редица непринудени грешки.

Още в 8-ата минута те позволиха на Удинезе да поведе. Луис Педро Каванда беше преодолян с лекота, след което още по-наивно препъна Майкосуел за дузпа, която Антонио Ди Натале хладнокръвно реализира за 1:0. Това беше първи гол за Тото от октомври насам.

Малко преди почивката Удинезе можеше да удвои преднината си, но Майкосуел пропиля отлична възможност, останал очи в очи с вратаря Етрит Бериша.

В 54-ата минута задачата на Лацио се утежни, след като Онази си изкара втори жълт картон и беше изгонен. В 63-ата Клозе си спечели дузпа, която домакините оспорваха бурно. Кандрева не сгреши от бялата точка и резултатът стана 1:1.

В 66-ата Едерсон пропусна да донесе пълния обрат на Лацио, а само 120 секунди след това футболистите на Франческо Гуидолин направиха 2:1. Емануел Агиеман Баду наказа Бериша и по всичко изглеждаше, че "орлите" губят срещата.

От нищото обаче "фриуланите" си вкараха куриозен автогол в 83-ата минута, след като вратарят Желко Бъркич боксира топката в тялото на Лазари и тя влетя в мрежата му за 2:2.

В 90-ата минута Ернанес прониза Бъркич, донасяйки пълния обрат на Лацио - 2:3.

Така "орлите" събраха 27 точки и се изкачиха на 7-ото място във временното класиране на Серия "А", докато Удинезе е на 15-ата позиция с 20 в актива.

След седмица на съперникът на Лудогорец има тежък домакински сблъсък с Ювентус, докато отборът на Вутов гостува на Парма.

Удинезе - Лацио 2:3
1:0 Антонио Ди Натале (8-дузпа), 1:1 Антонио Кандрева (63-дузпа), 2:1 Емануел Агиеманг Баду (68), 2:2 Андреа Лазари (82-автогол), 2:3 Ернанес (90)

Съставът на Лацио: Етрит Бериша, Микаел Циани (60-Ернанес), Джузепе Биава, Андре Диас, Луис Педро Каванда, Лукас Билия, Антонио Кандрева, Сенад Лулич, Огени Онази, Мирослав Клозе, Серджо Флокари (53-Едерсон (86-Лорик Цана)

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 20 КРЪГ
18.01.14
19:00 ч.
Рома – Ливорно 3:0
1:0 Матия Дестро (6), 2:0 Кевин Строотман (36), 3:0 Адем Ляич (79)
18.01.14
21:45 ч.
Ювентус – Сампдория 4:2
1:0 Артуро Видал (19), 2:0 Фернандо Йоренте (24), 2:1 Андреа Бардзали (38-авт.), 3:1 Артуро Видал (41-дузпа), 3:2 Маноло Габиадини (70), 4:2 Пол Погба (78)