“Българският” Амкар допусна загуба с 0:1 при гостуването си на Терек (Грозни) в мач от 13 кръг на руската Премиер лига.

Единственото попадение в мача бе реализирано от Шамил Асилдаров в 42-ата минута, след като се възползва от грешка в защитата на гостите.

Българските футболисти Захари Сираков и Мартин Кушев играха цял мач за Амкар. Георги Пеев не бе в групата на тима от Перм. Сираков получи жълт картон в добавеното време на първата част заради разправия с противников игра.

С тази победа Терес събра 17 точки и излезе на девето място в класирането. Амкар е 13-ата позиция с 12 пункта. Лидер е Зенит с 33 точки./БЛИЦ

На 18 юли (неделя): Локомотив (Москва) – Алания
На 19 юли (понеделник): Сатурн – Спартак (Налчик), Криля советов – ЦСКА (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 33, 2.Рубин 26, 3.ЦСКА (Москва) 24, 4.Спартак (Налчик) 22, 5.Ростов 19 и др.