Амкар претърпя загуба с 0:2 при гостуването си на Сатурн в мач от 25-ия кръг на Висшата лига в Русия.

Тримата българи Мартин Кушев, Георги Пеев и Захари Сираков започнаха титуляри за тима от Перм. Пеев бе заменен в 42-ата минута от Афанасиев, когато получи контузия, а Кушев и Сираков играха цял мач.

След загубата Амкар е на 13-ото място с 27 точки, а Сатурн е седми с 35.

Кандидат-шампионът ЦСКА (Москва) не успя да победи като гост Спартак (Налчик), завършвайки 1:1. Така "армейците" останаха на четвъртото място с 43 точки в актива си, колкото има и третия Зенит. Лидерът Рубин (Казан) е с 47, а на втората позиция е Спартак (Москва) с 46.

РУСИЯ, ВИСША ЛИГА - 25 КРЪГ

От днес:
Сатурн - Амкар 2:0
Спартак (Налчик) - ЦСКА (Москва) 1:1

Днес от 15:15 часа: Динамо (Москва) - Том Томск
Днес от 17:30 часа: Рубин (Казан) - Химки

Утре от 13:00 часа: Терек (Грозни) - Ростов, Спартак (Москва) - Локомотив (Москва)
Утре от 15:15 часа: ФК Москва - Криля Советов
Утре от 17:30 часа: Кубан - Зенит

КЛАСИРАНЕ: 1.Рубин (Казан) 47 т., 2.Спартак (Москва) 46, 3.Зенит 43, 4.ЦСКА (Москва) 43, 5.Локомотив (Москва) 41 и др.