Без голямата си звезда Гарет Бейл, получил почивка заради лека травма, Уелс падна убедително от Испания с 1:4 в контрола, която се игра на стадион „Принсипалити“ в Кардиф.

Гостите имаха пълен контрол върху събитията на терена. Футболистите на Луис Енрике поведоха още в началото с гол на една от новите звезди на Борусия (Дортмунд) и бивш нападател на Бара Пако Алкасер (8), разписал се след пас на Саул Нигес.

Капитанът на Реал (Мадрид) Серхио Рамос (19) удвои аванса на „Ла Фурия“ след подаване на Сусо от Милан, а още преди почивката Пако Алкасер (29) вкара втория си гол в мача и предреши крайния изход.

След паузата гостите намалиха оборотите, но все пак защитникът на Бетис Марк Бартра (74) се разписа за 0:4, а втора асистенция регистрира Сусо. Малко преди края Сам Воукс (89) оформи крайния резултат с почетен гол за „драконите“ след подаване на Дейвид Бруукс.

Испания приема Англия в мач от Лигата на нациите на 15-и октомври в Севиля, докато Уелс гостува на Ирландия.