Депортиво Ла Коруня победи Атлетик Билбао с 3:1 в късния съботен мач от 19-ия кръг в испанската Примера дивисион.

През първото полувреме гостите от Билбао бяха по-активният отбор, но пропиляха куп отлични положения за гол и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Само 4 минути след подновяването на играта Филипе откри резултата в полза на Депортиво. След още 10 минути Жука удвои преднината на своя отбор.

Атлетик не можа да отбележи гол, но за сметка на това Диего Колото си вкара автогол в 80-ата минута и така върна надеждите на гостите поне за точка. Гол на Пабло Алварес минута преди края на мача обаче реши окончателно изхода на срещата в полза на Депортиво.

Във временното класиране Ла Коруня е на 4-о място с 34 точки, докато Атлетик е седми с 30. /БЛИЦ