Йоан Верду и Пабло Алварес вкараха по един гол за Ла Коруня и донесоха на тима си победата с 2:1 над Рекреативо в мач от 35 кръг на Примера дивисион. Така тимът от Ла Коруня запази живи надеждите си за класиране в евротурнирите.

Верду даде аванс на Супер Депор в 18-ата минута, но Адриан Колунга изравни в 44-ата след пас на Хави Фуего. Алварес донесе победата на Ла Каруна с попадение в 50-ата минута след асистенция на Филипе Луис. След 35 изиграни мача Ла Коруна има 56 точки, докато Рекреативо остана 19-и 33 точки.

Малага, който има 54 точки също запази мечтите си за участие в Европа, след като с попадение на Алберт Луке в 87-ата минута се наложи над Сантандер. Хетафе победи Осасуна с 3:0 в дерби между отбори борещи се за оцеляването си в елита. Естебан Гранеро вкара два гола за тима от мадридското предградие, а един добави Уче Икечукву.

Братът на Икечукву – Уче Калу вкара втория гол за Алмерия при победата с 3:1 над Спортинг (Хихон), като по този начин гостите останаха в зоната на изпадащите. Нумансия остана на последното място след нулевото си равенство като гост на Валядолид./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 35 КРЪГ
От днес
Валядолид – Нумансия 0:0

Алмерия – Спортинг (Хихон) 3:1
0:1 Кармело (16), 1:1 Нието (27), 2:1 Уче Калу (55), 3:1 Пиати (90)

Хетафе – Осасуна 3:0
1:0 Гранеро (26-дузпа), 2:0 Гранеро (48), 3:0 Уче Икечукво (52)

Малага – Сантандер 1:0
1:0 Луке (87)

Рекреативо – Ла Коруня 1:2
0:1 Верду (17), 1:1 Адриан Колунга (43), 1:2 Пабло Алварес (49)

От вчера
Атлетик (Билбао) – Бетис 1:0
1:0 Йон Велес (29)

Севиля – Майорка 3:1
0:1 Адурис (16), 1:1 Кануте (33-дузпа), 2:1 Луиш Фабиано (60), 3:1 Хесус Навас (76)

Валенсия – Реал (Мадрид) 3:0
1:0 Мата (28), 2:0 Силва (32), 3:0 Бараха (68)

Предстоящи
20:00 часа Барселона – Виляреал
Баланс: 19 мача, 8 победи за Барселона, 3 равенства, 8 победи за Виляреал

22:00 часа Атлетико (Мадрид) – Еспаньол
Баланс: 135 мача, 68 победи за Атлетико (Мадрид), 26 равенства, 41 победи за Еспаньол

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.