Ланс победи втория Брест с минималното 1:0 у дома в мач от 25-ия кръг на Лига 1 и се четвъртото място в класирането.

В 32-рата минута се стигна до единствения гол в срещата. Отбита топка се озова в Рубен Агилар, който без да се замисли нанесе удар с глава, който бе доста прецизен и завърши в мрежата за 1:0.

След почивката в 63-ата минута Юго Менети имаше шанс да възстанови равенството, след като отскочила топка се озова в краката му. Той шутира, но Брис Самба успя да спаси.

В 79-ата минута Мартин Сатрано преодоля вратаря, но за негово нещастие топката срещна левия страничен стълб. Пет минути след това пред Сатрано се откри нов шанс да изравни резултата, след като скочи най-високо в наказателното поле, за да засече центриране към долния десен ъгъл, но Самба спаси.

След успеха си Ланс отново е четвърти с 42 точки, а Брест е втори с 46, на 9 от лидера ПСЖ.

В друг мач от кръга по-рано Олимпик Лион спечели с 2:0 при визитата си на Лориен.