Ланс завърши 1:1 при гостуването си на Монако и на теория стана вторият тим след Арл-Авиньон, който изпада от френската Лига 1 два кръга преди края на сезона.

Резултатът бе открит в полза на Монако от Бенжамин Муканджо в 13-ата минута. Успех днес щеше да има много важно значение за домакините в борбата им за спасения, но в 94-ата минута 17-годишният Рафаел Варан изравни след центриране от корнер и донесе точката за Ланс, която обаче не бе достатъчна.

След това реми Ланс остава с 35 точки на предпоследно 19-о място и изостава на вече 7 точки от спасителния бряг два кръга преди края. Монако пък е с 41 точки на 18-а позиция и е една под чертата. Така Монако ще се нуждае от поне една победа в оставащите си два мача до края - домакинство срещу Монпелие и гостуване на Лион.