Ланс разби у дома Монако с 3:0 в мач от 32-ия кръг на френската Лига 1 и се изкачи на второто място в шампионата.

Домакините поведоха още в 9-ата минута, когато Люис Опенда стигна до топката в наказателното поле на Монако и я прати в мрежата за 1:0. В 16-ата минута отново Опенда бе намерен с центриране, а след това той стреля мощно от ръба на пеналтерията и вкара за 2:0.

Второто полувреме започна с нов гол на Ланс, който обаче бе отменен от ВАР заради засада. Все пак в 56-ата минута Адриен Томасон се разписа за 3:0 след асистенция на Опенда.

Монако не създаде достатъчно опасни положения и не намери пътя към гола. Четири минути преди края на срещата Люис Опенда проби добре по фланга и потърси съотборник с опасно центриране, но защитата на Монако изчисти.

След успеха си Ланс излезе втори с 66 точки и 2 повече от Олимпик (Марсилия), който е с мача по-малко. Монако е четвърти с 61 точки.