Ланс постигна трета поредна победа във френското първенство, надделявайки над Страсбург с 3:1. При това положение те вече имат 35 точки, с колкото са 4-ия Лил и 5-ия Монако и без никакво съмнение се превърнаха в претендент за евроквота.

Домакините решиха мача до голяма степен в първия половин час, когато Пепе Уахи откри резултата в 15-ата минута. 14 минути по-късно Давид Перейра да Коща удвои. Двамата си размениха асистенции и вкараха почти по идентичен начин – пробив през дясната зона в наказателното поле.

Две минути преди края на първата част Томас Дилейни върна едно попадение, след като вратарят на Ланс най-напред блокира удар на Ибрахима Сисоко, но нямаше шанс при добавката.

Началото на второто полувреме донесе едно положение за гостите, което беше пропуснато от Еманюел Емерга. И в ответната атака бяха наказани, след като Флориан Сотока от средата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл.