Ланс победи като гост Тулуза с 2:0 в среща от 19-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Португалският халф Давид Коща откри резултата в 42-ата минута, а френският нападател Анди Диуф отбеляза второто попадение десет минути след началото на второто полувреме. В 84-та минута Венсан Сиеро пропусна дузпа за домакините, след като уцели напречната греда.

Тулуза е 14-о място в класирането със 17 точки, а Ланс е осми с 29 пункта.

Преди това с четири равни резултата завършиха първите четири мача от неделната програма. Монпелие и Лил направиха 0:0, а гостите играха с човек по-малко през цялото второ полувреме, след като Айюб Буади получи червен картон в края на първите 45 минути.

Клермон и Страсбург не излъчиха победител, а Реймс и Нант записаха 0:0.

В най-резултатния мач Лориен и Льо Авър поделиха точките - 3:3. Емануел Саби изведе Льо Авър от дузпа в 15-ата минута, а Имран Луза изравни в 33-ата. Айман Кари направи обрата пълен шест минути след почивката. В заключителните пет минути Андре Аю направи 2:2, Мохамед Бамба изведе домакините в 90-ата, но отново Аю оформи крайното 3:3 в последните секунди на двубоя.

Лориен заема последно място в класирането с 13 точки, а Льо Авър е 11-и с 23 точки.

В късния мач шампионът Пари Сен Жермен приема Брест.