Лас Палмас и гостуващият Алавес направиха 1:1 в мача си от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Първото полувреме на "Гран Канария" не предложи кой знае колко голови положения, но въпреки това домакините материализираха превъзходството си във владеенето на топката с попадение на Кевин-Принс Боатенг (44) с първия си точен и прехвърлящ удар.

След почивката бившият футболист на Атлетик (Билбао) Ибай Гомес (60) донесе точката за гостите. Той се опита да центрира, но топката влетя директно във вратата. Дейверсон беше в положение на засада и сякаш пречеше на вратаря, но страничният рефер не вдигна флага. В 86-ата резервата Марко Ливая от домакините получи директен червен картон за груб фаул срещу Маркос Йоренте.

След равенството Лас Палмас е 13-и с 39 точки, а Алавес е 11-и с 44 точки.