Лас Палмас и Бетис завършиха при равенство 2:2 в двубоя помежду си от 36-ия кръг на испанския футболен шампионат.

Гостите поведоха в 21-ата минута след автогол на футболиста на Лас Палмас Мика Мармол. Домакините успяха да изравнят само 6 минути по-късно, когато Алекс Суарес се разписа за 1:1. Те имаха претенции за дузпа в края на първото полувреме, но такава не бе отсъдена.

Айосе Перес донесе преднина за Бетис четири минути след подновяването на играта през второто полувреме. Той бе точен за 2:1 в 49-ата минута, пращайки топката с брилянтен удар в горния десен ъгъл на вратата на противника.

Лас Палмас за втори път стигна до равенството в 64-ата минута, когато Алерто Молейро реализира за 2:2.

В 74-ата минута се наложи намесата на системата на ВАР за евентуална игра с ръка на футболист на Лас Палмас, но дузпа за Бетис не последва.

Севилци остават на шесто място във временното класиране в Ла Лига с 56 точки след серия от шест срещи без поражение. Лас Палмас прекъсна поредица от осем поредни загуби и с 38 точки заема 14-а позиция в подреждането.