Лацио взе минимална домакинска победа срещу застрашения от изпадане Чезена с 1:0 в среща от 30-ия кръг на италианската Серия „А”.

Единственото и победно попадение за „римските орли” отбеляза звездата им Мауро Сарате още във 2-ата минута на мача. И след попадението Лацио продължи да доминира и да държи инициативата в свой ръце, но така и не успя да отбележи нов гол на успокоението. В крайна сметка играчите на Еди Рея се поздравиха с трите точки и с тях се изкачи на четвърта позиция във временното класиране.

„Римските орли” имат актив от 54 точки и изостават само на 2 от третия Наполи и на 3 от втория Интер. Още утре обаче Лацио може да бъде изместен от четвъртото място, ако петият Удинезе победи на свой терен Катания. След загубата си Чезена остава точно над зоната на изпадащите на 17-а позиция с актив от 29 точки. /БЛИЦ