Лацио победи Аталанта с 2:0 и се доближи само на три точки от лидера в класирането Ювентус. Успехът за “орлите” обаче дойде след изключително скандален първи гол.

Резултатът откри Серджо Флокари в 67-ата минута. Гостите обаче дълго и бурно протестираха срещу попадението. Причината е, че Флокари си помогна с ръка при овладяването на топката, която секунди по рано бе срещнала напречната греда при неуспешен опит на Давиде Бривио да я изчисти. В крайна сметка обаче съдията зачете гол

Десет минути по-късно Бривио си вкара и автогол при опит да изчисти центриране на Стефано Маури.

Трагедията за Аталанта стана пълна в7 минути преки края на мача, когато Карлос Кормона получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 20 КРЪГ
12.01.13
19:00 ч.
Болоня – Киево 4:0
1:0 Панагиотис Коне (13), 2:0 Алберто Джилардино (44), 3:0 Алберто Джилардино (59), 4:0 Маноло Габиадини (89)
12.01.13
21:45 ч.
Интер – Пескара 2:0
1:0 Родриго Паласио (31), 2:0 Фреди Гуарин (54)
13.01.13
13:30 ч.
Торино – Сиена 3:2
1:0  Матео Бриги (5), 1:1 Реджиналдо (32), 2:1 Роландо Бианки (38), 3:1 Алесио Черчи (45), 3:2 Микеле Паоручи (79)
13.01.13
16:00 ч.
Лацио – Аталанта 2:0
1:0 Серджо Флокари (67), 2:0 Давиде Бривио (77-автогол)
Баланс: 127 мача, 31 победи за Сампдория, 34 равенства, 62 победи за Милан

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК