Лацио надви у дома Дженоа с 1:0 и за 13-и пореден път се класира на 1/4-финалите за Купата на Италия, където очаква победителя от градския съперник Рома и Кремонезе. Единственото попадение в мача беше дело на Матео Гендузи (5).

Мачът започна перфектно за лациалите, които излязоха напред в резултата, възползвайки се от един от първите си шансове. Лука Пелегрини намери Гендузи на границата на наказателното поле. Бившият футболист на Арсенал не се колеба и реализира за 1:0.

Четвърт час по-късно Дженоа имаше своя шанс да навакса ранното изоставане. Матео Ретеги засече центриране в наказателното поле, но не съумя да насочи топката в очертанията на вратата.

До почивката домакините умело контролираха събитията на терена и не даваха шанс на съперника да изравни.

Малко след началото на втората част топката се озова в мрежата на Дженоа. Фелипе Андерсон я вкара, но попадението не беше зачетено заради игра с ръка. До края Лацио съхрани крехкия си аванс и се поздрави с успеха.