Лацио победи с 1:0 като гост Милан в полуфинален ма реванш от турнира за Купата на Италия и след 0: в първия двубой се класира за финала. Там римляните чакат победителя от двойката Аталанта - Фиорентина.  Хоакин Корея вкара единственото попадение на "Сан Сиро".

След нулевото реми в първата среща очаквано и двата тима бяха предпазливи и преди почивката имаше много малко положения. Най-добрата възможност се откри пред Сусо, който не уцели вратата от отлична позиция.

В добавеното време на първата част защитникът Бащош получи възможност да изпрати топката във вратата на Хосе Рейна от прекрасна позиция в наказателното поле, но стреля неточно, а след секунди Корея не успя също да преодолее стража на домакините.

В 58-ата минута Корея най-после успя да реализира. Той получи отличен пас от Имобиле и сам срещу Рейна не сгреши.

Патрик Кутроне изпрати топката във вратата на Стракоша за 1:1, но попадението бе отменено заради засада. Милан се отвори, а в последните минута Имобиле пропиля отлични възможности за гол и в крайна сметка резултатът остана непроменен.