Лацио и Наполи не успяха да се победят и завършиха 1:1 в дербито от 24-ия кръг на италианската Серия „А”. Равенството е в полза на лидера Ювентус, който след този кръг вече ще има преднина от 5 точки пред Наполи и 11 пункта пред Лацио. През първата част „римските орли” поведоха с гол на Серджио Флокари (11), но след почивката Наполи се добра до точката след късно попадение на Уго Кампаняро (87). Домакините удариха на два пъти гредата, а веднъж това сториха и гостите.

Сблъсъкът на "Олимпико" в Рим започна страхотно за домакините, които бяха спечелили само точка в последните три кръга, а сега бяха без контузения си голмайстор Мирослав Клозе. Още в 11-ата минута заместникът на германския национал Серджио Флокари спря на гърди топката след центриране на Абдулай Конко и от близка дистанция разстреля Де Санктис за 1:0, като по този начин зарадва феновете на „орлите”. Това бе четвърти гол на Флокари в Серия А за сезона и пети гол в последните 6 мача във всички турнири.

Стефано Маури обаче се контузи като стъпи накриво докато празнуваше гола на Флокари. Халфът се върна в игра, но изпитваше трудности и бе заменен принудително в 18-ата минута от босненеца Сенад Лулич, превърнал се в грешник за домакините в самия край.

До края на първата част Лацио продължи да доминира, а в 33-ата минута можеше да удвои преднината си, но удар на Флокари от около 25 метра прати топката в страничната греда вляво от гледащия безучастно Де Санктис. Малко след това и Наполи удари гредата. Сунига центрира от аутлинията отляво и сложи топката на главата на Кавани, който с глава прати топката в непречната греда, след което тя тупна пред голлинията. Гостите също направиха принудителна смяна, като в добавеното време на първата част Валон Бехрами бе заменен от Лоренцо Инсине.

Веднага след почивката Флокари вкара втори гол, който обаче бе отменен заради засада. След това Ернанес опита късмета си от фаул, но Де Санктис изби. Неразбирателство между Канаваро и вратаря на Наполи можеше са позволи на Лулич да вкара, но капитана на гостите изби топката преди да премине голлинията.

Шест минути преди края Лацио можеше да си осигури победата, след като Лулич се измъкна сам срещу Де Санктис, но реши да го прехвърля от дистанция и сгреши, подарявайки топката на вратаря.

В следващата атака Наполи отново нямаше късмет и Инлер удари гредата. Негов удар от дистанция бе избит с мъка от Маркети и топката срещна напречната греда. От последвалия корнер в 87-ата минута Уго Кампаняро с ножичен удар прати топката в мрежата зад Маркети за 1:1.

В добавеното време Лацио можеше да победи, след като центриране на Лулич бе засечено с глава от Флокари, но топката срещна напречната греда. В още по-следващата атака пък удар на Кандрева по диагонала мина покрай вратата и в крайна сметка Наполи си тръгна с точка от Рим.

След равенството Лацио остава на трето място с 44 точки и на 6 от Наполи, който е на втора позиция и изостава с 5 пункта от лидера Ювентус, победил с 2:0 у дома Фиорентина по-рано днес.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 24 КРЪГ
09.02.13
19:00 ч.
Ювентус - Фиорентина 2:0
1:0 Мирко Вучинич (20), 2:0 Алесандро Матри (42)
09.02.13
21:45 ч.
Лацио - Наполи 1:1
1:0 Серджио Флокари (11), 1:1 Уго Кампаняро (87)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК