Лацио спечели убедително с 3:0 при визитата си на Сасуоло в среща от 26-ия кръг на италианската Серия “А”.

Сергей Милинкович-Савич (7) рано даде преднина на гостите след асистенция на Фелипе Андерсон. Голмайсторът на „орлите” Чиро Имобиле (31-дузпа) пък удвои аванса им още преди почивката.

Веднага след началото на втората част Сергей Милинкович-Савич (46) подпечата успеха на лациалите след нов извеждащ пас на Фелипе Андерсон. И двата тима завършиха мача в намалени състави. Първо в 54-ата минута Берарди от домакините получи директен червен картон, след като имаше получен жълт преди това. В 62-ата минута и Маришич от гостите бе изгонен с червен картон.

След успеха си Лацио излезе временно на третата позиция във временното класиране с актив от 52 точки и една повече от четвъртия Интер. Петият Рома е с две точки по-малко, но при успех в дербито с Милан ще задмине Лацио. Сасуоло остава 16-и с 23 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"