Шампионът Ювентус не успя да победи у дома Лацио и двата тима завършиха 0:0 в първа среща от 13-ия кръг на италианската Серия „А”.

Играчите на „Старата госпожа” доминираха през целия мач, но така и не успяха да преодолеят вратаря на „римските орли” Маркети, който спаси всичко, а веднъж и гредата му бе верен помощник. От своя страна гостите нито веднъж не застрашиха вратата на Буфон.

Преди началото на мача Мирко Вучинич се разболя и отпадна от състава на домакините. Той се прибра у дома с грип и не е ясно дали ще може да играе срещу Челси в Шампионската лига през седмицата. За Лацио не можаха да играят наказаните Лулич и Маури, а Мирослав Клозе бе на върха на атаката.

Добрите положения за гол липсваха в първите минути, макар и двата отбора да се стараеха. Първият шанс за гол бе в 19-ата минута, когато страхотна задна ножица на Джовинко бе избита с мъка от Маркети. Куалиарела стигна до топката, но от 2 метра стреля неточно. Още преди това обаче страничния съдия беше вдигнал засада на Куалиарела. В средата на първото полувреме Лацио направи принудителна смяна. Диас се контузи и напусна терена накуцвайки. На неговото място влезе Микел Сиани. Първото полувреме приключи без много емоции.

След почивката вратарят на Лацио Маркети продължи да се справя отлично при малкото шансове за гол. Той извади невероятно положение, след като Видал стреля от дистанция, а Куалиарела отклони топката. Маркети обаче с изключителен рефлекс протегна ръка и изби в корнер. Четвърт час преди края Ювентус бе най-близо до гола, но Леонардо Бонучи удари напречната гредата. В крайна сметка Ювентус се задоволи само с точка, въпреки че Буфон не направи нито едно спасяване за целия мач.

След равенството Ювентус събра 32 точки и води на върха с 5 пред втория Интер, който играе утре у дома с Каляри. Лацио остана на петото място с 23 пункта.

Баланс: 134 мача, 52 победи за Рома, 37 равенства, 45 победи за Торино

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК