Лацио продължава доброто си представяне в Серия “А”, след като се наложи с 2:0 в гостуването си на Бари от 7-ия кръг. "Орлите" нанесоха своя удар през второто полувреме с попадения на Ернанеш в 52-ата и Флокари в 61-ата минута и отново се завърнаха еднолично на върха във временното класиране.

Първото полувреме не представи кой знае какво на феновете. По-интересна ситуация създадоха гостите, но Ернанеш би на сантиметри покрай вратата.

Лацио започна по-добре и втората част и в 52-ата минута Ернанеш бе намерен добре от Стефано Маури и без забавяне прати топката в мрежата за 1:0. В 61-ата минута Серджо Флокари бе изпуснат в наказателното поле и от близо нямаше как да сгреши за 2:0.

Тази победа отново изкачи Лацио на върха в класирането с актив от 16 точки. Бари заема 14-ата позиция в таблицата с 8 точки./БЛИЦ