Александар Коларов и Серджо Флокари се разписаха за носителя на купата на Италия Лацио при победата с 2:0 над Палермо и класираха тима си на четвъртфиналите на турнира.

Коларов се разписа с удар извън наказателното поле в 57-ата минута, за да даде аванс на “орлите”. Попадението бе награда за неколкократните опити на сърбина с изстрели от дистанция.

Новото попълнение Флокари проби след прекрасен пас на Мауро Сарате и с прецизен удар вкара четвъртия си гол в три мача за “орлите”. Така той осигури радостна усмивка на треньора Давиде Балардини заради успеха срещу бившия му отбор.

От друга страна това бе тъжно завръщане на “Стадио Олимпико” за наставника на Палермо Делио Роси, който през миналия сезон изведе Лацио до триумф в турнира и след това сложи край на четиригодишния си престой в римския тим./БЛИЦ