Лацио постигна победа с 2:0 като гост на Болоня в последния мач от програмата на 8-ия кръг в Серия "А". Успехът изкачи "орлите" на 2-ото място, само на точка зад лидера Удинезе.

Избраниците на Еди Рея поведоха в резултата в 23-ата минута. Тогава Ернанес изпълни пряк свободен удар, топката се отклони в тялото на Роберт Акуафреска и влетя в мрежата на домакините - 0:1.

Второто попадение падна малко след почивката. В 48-ата минута Джибрил Сисе пусна към Сенад Лулич пред наказателното поле и босненецът успя да прати топката за втори път в мрежата на домакините, като за това помогна и рикошет в крак на защитник на домакините - 0:2.

Малко преди края Сисе пропусна да направи победата на Лацио класическа, стреляйки покрай вратата от изгодна позиция.

Така в пети пореден мач "орлите" не познават вкуса на поражението и вече имат 14 точки. Болоня остана с 4 на предпоследното 19-о място.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 8 КРЪГ
22.10.11
19:00 ч.
Фиорентина – Катания 2:2
1:0 Стеван Йоветич (20), 1:1 Дженаро Делвекио (43), 2:1 Стеван Йоветич (62), 2:2 Макси Лопес (82)
22.10.11
21:45 ч.
Ювентус – Дженоа 2:2
1:0 Алесандро Матри (6), 1:1 Марко Роси (31), 2:1 Алесандро Матри (58), 2:2 Андреа Карачоло (85)
23.10.11
13:30 ч.
Лече – Милан 3:4
1:0 Гийермо Джакомаци (4), 2:0 Масимо Одо (30-дузпа), 3:0 Карлос Гросмюлер (37), 3:1 Кевин-Принс Боатенг (49), 3:2 Кевин-Принс Боатенг (55), 3:3 Кевин-Принс Боатенг (63), 3:4 Марио Йепес (83)
Парма – Аталанта 1:2
0:1 Максимилиано Моралес (55), 0:2 Максимилиано Моралес (58), 1:2 Хайме Валдес (80)
Сиена – Чезена 2:0
1:0 Пабло Гонзалес (9), 2:0 Емануеле Калайо (53)
23.10.11
16:00 ч.
Удинезе – Новара 3:0
1:0 Антонио Ди Натале (33), 2:0 Маурицио Домици (40), 3:0 Антонио Ди Натале (49)