Лацио победи с 1:0 Бреша в мач от 6-ия кръг на Серия "А" и оглави класирането с 13 точки. По 11 имат Наполи и Милан.

Единственото попадение на "Олимпико" вкара Стефано Маури в 45-ата минута. Това бе четвърти успех за Лацио от 6 шампионатни мача до момента.

В друга среща от 6-ия кръг Наполи победи с 2:0 Рома, което бе трето поражение за "вълците" от началото на сезона в Серия "А". Така Франческо Тоти и компания останаха с 5 точки и заемат предпоследното 19-о място.

Фиорентина също претърпя трета загуба - този път с 1:2 у дома от Палермо. "Виолетовите" останаха с 5 точки и също са на едно от последните места, докато Палермо е седми с 8 точки.

Дженоа взе трите точки от Бари, побеждавайки с 2:1 с гол в 90-ата минута на Лука Тони. /БЛИЦ