Лацио обърна у дома Каляри с 2:1 в първа среща за двата тима през 2013 година от 19-ия кръг на италианската Серия „А” и се утвърди на второто място във временното класиране.

„Орлите” имаха инициативата на „Олимпико” през първата част, но така и не успяха да материализират превъзходството си. След почивката изненадващо гостите от Сардиния поведоха в 62-ата минута след удар на Марко Сау от границата на наказателното поле за 0:1. До края на мача домакините натиснаха и постигнаха своето.

В 79-ата минута след изпълнение на ъглов удар Абдулай Конко успя да засече точката във вратата за 1:1. Шест минути по-късно вратарят на гостите Агаци фаулира Мирослав Клозе в наказателното поле и последва дузпа.

Стражът на Каляри бе изгонен с директен червен картон, а при последвалите разправии и влезлият като резерва Косу също бе изгонен, за да останат гостите с 9 души на терена. В 86-ата минута Антонио Кандрева превърна дузпата в гол за 2:1, а до края на мача той и неговите съотборници запазиха аванса си, за да се поздравят с трите точки.

След победата си Лацио се утвърди на второто място във временното класиране с актив от 39 точки, докато Каляри остава над опасната зона на 17-а позиция с 16 пункта.

Лацио – Каляри 2:1
0:1 Марко оСау (62), 1:1 Абдулай Конко (79), 2:1 Антонио Кандрева (86-дузпа)
Баланс: 132 мача, 38 победи за Наполи, 47 равенства, 47 победи за Рома

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК