Лацио записа нова впечатляваща победа в Серия „А“. В мач от 7 кръг „орлите“ записаха домакински успех с 6:1 над Сасуоло след обрат.

Доменико Берарди даде аванс на „зелено-черните“ в 27-ата минута от дузпа, но Луис Алберто изравни в добавеното време на първата част, а в 57-ата обърна резултата в полза на домакините.

Марко Пароло добави две попадения в 64-ата и 70-ата минути, а Чиро Имобиле се разписа от дузпа девет минути преди края.

Така Лацио събра 16 точки и излезе на четвърто място в класирането, докато Сасуоло е на 17-а позиция с 4 точки.

Без контузения Александър Тонев Кротоне направи 1:1 като гост на новака СПАЛ. Алберто Палоски даде аванс на домакините в 39-ата минута, а Сими изравни за гостите в 59-ата.

По този начин СПАЛ прекъсна серията си от четири поредни загуби и с актив от пет точки е на 15-о място. Кротоне е 16-и със същия актив.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"