Лацио победи Каляри с 4:2 в последен мач от 10-ия кръг на италианската Серия "А". Римските "орли" тотално доминираха на "Олимпико" и можеха да се поздравят и с по-убидетелине успех. Стефано Маури откри още в 7-ата минута , а после се развихри Мирослав Клозе. Германският ветеран за по-малко от минута (25,26) опъна на два пъти мрежата зад гърба на стража на гостите Алесио Крагно и направи преднината на отбора си класическа - 3:0. И за двата гола му асистира Сенад Лулич. След почивката надмощието на Лацио продължи. Вместо да покачат резултата обаче домакините си вкараха автогол. Холандецът Едсон Браавайд отклони една топка в собствената си врата за 3:1.

В 72-ата минута гостите останаха с 10 души на терена. Червен картон получи Виктор Ибарбо. Въпреки това резервата Жоао Педро върна интригата в мача с гол за 3:2. Това изглежда стресна "орлите" и във 2-ата минута на добавеното време Едзерсон фиксира крайното 4:2 и успокои тифозите по трибуните. Лацио вече има 19 точки и се върна на третото място във временното класиране с по-добра голова разлика от Сампдория. Каляри остава 15-и с 9 точки.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 10 КРЪГ
01.11.14
16:00 ч.
Наполи – Рома 2:0
1:0 Гонсало Игуаин (3), 2:0 Хосе Кайехон (85)
01.11.14
19:00 ч.
Емполи – Ювентус 0:2
0:1 Андреа Пирло (61), 0;2 Алваро Мората (72)
01.11.14
21:45 ч.
Парма – Интер 2:0
1:0 Пауло де Челие (5), 2:0 Пауло де Челие (76)
02.11.14
16:00 ч.
Киево – Сасуоло 0:0

02.11.14
16:00 ч.
Сампдория – Фиорентина 3:1
1:0 Анджело Паломбо (27), 2:0 Лука Рицо (43), 3:0 Стефан Савич (45), 3:1 Едер (78)
02.11.14
16:00 ч.
Торино – Аталанта 0:0

02.11.14
16:00 ч.
Удинезе – Дженоа 2:4
1:0 Антонио Ди Натале (1), 1:1 Джовани Марчезе (21), 1:2 Яго Фалке (24), 2:2 Силван Видмер (41), 2:3 Алесандро Матри (54), 2:4 Юрай Кука (87)
02.11.14
21:45 ч.
Милан – Палермо 0:2
0:1 Кристиан Сапата (24-автогол), 0:2 Паоло Дибала (26)
03.11.14
20:00 ч.
Чезена – Верона 1:1
1:0 Грегъри Дефрел (22), 1:1 Хуанито (77)
03.11.14
22:00 ч.
Лацио – Каляри 4:2
1:0 Стефана Маури (7), 2:0 Мирослав Клозе (25), 3:0 Мирослав Клозе (26), 3:1 Едсон Браавайд (48-автогол), 3:2 Жоао Педро (84), 4:2 Едерсон (90+2)