Лацио загуби с 1:2 от Удинезе в среща от 28-ия кръг на италианската Серия "А" и записа четвърто поредно поражение.

Първото полувреме не предложи попадения, но второто започна ударно.

Две минути след почивката Удинезе откри резултата. Камара изведе Лоренцо Лука в наказателното поле, а той не остави шансове на Иван Проведел.

Римските “орли” бързо отвърнаха на удара, след като Лаутаро Джанети си отбеляза автогол.

В 51-ата минута Ойер Сарага и Флориан Товен направиха двойно подаване. Испанецът стреля от границата на наказателното поле, за да върне аванса на "зебрите" (2:1).

Седем минути по-късно "небесносините" можеха отново да стигнат до равенството, но Мадукс Окойе спаси изби удар на Мануел Лацари в корнер.

Във втората минута на добавеното време Проведел допусна сериозна грешка, от която Лоренцо Лука обаче не успя да се възползва. В 95-ата минута Неуен Перес получи втори жълт картон и бе изгонен.

Лацио е на девета позиция с 40 точки, докато Удинезе е на 13-о място с 27.