Лацио продължава с отличното си представяне от началото на сезона в Италия. В мач от 7-ия кръг "римските орли" се наложиха с 3:0 над новака Пескара. Всички голове паднаха още преди почивката, което видимо успокои гостите и до края на допуснаха съперникът да си помисли за попадение.

Ернандес изведе Лацио напред още в 5-ата минута, а с два гола на Мирослав Клозе, който вече има пет на сметката си, гостите решиха срещата след малко повече от половин час игра. С успеха "лациалите" са вече трети с 15 точки, докато Пескара има 7 т. и е 13-и.

Фиорентина се наложи с минималното 1:0 над Болоня. Стевен Йоветич се превърна ключа към успеха, разписвайки се още в 7-ата минута. С новите три точки отборът от Флоренция се изкачи до 6-а позиция с 11 точки, колкото имат още Рома и Катания. Болоня от своя страна е 12-и със 7.

В същото време Каляри взе глътка въздух, след като изненада Торино в Торино и стигна до победата с 1:0. В герой за гостите се превърна Нене, за когото не бе трудно да се разпише от дузпа четвърт час преди края на редовното време. По този начин тимът мъ вече има пет точки и предпоследен. Със същия актив пред тях са Аталанта и Палермо. Торино от своя страна са в средата на таблицата с 8 т.+

Парма продължава с неубедителното си представяне, след като отстъпи за трети път този сезон при визитата си на Катания - 0:2. Головете за домакините нанизаха Гомес във 2-ата и Бергасио в 80-ата. Беналуане от състава на Парма пък получи два жълти картона за осем минути и в 69-ата беше изгонен.

Успехът изпрати Катания на 7-ата позиция с 11 точки, докато "дуковете" са вече 15-и с 6 т. от една победа и три равенства.

Киево - Сампдория 2:1
1:0 Сирил Тереау (45+2), 1:1 Енцо Мареска (61), 2:1 Ди Микеле (87)
06.10.12
21:45 ч.
Дженоа - Палермо 1:1
0:1 Луиджи Джорджи (15), 1:1 Марко Бориело (52)
07.10.12
13:30 ч.
Рома - Аталанта 2:0
1:0 Ерик Ламела (30), 2:0 Майкъл Брадли (63)
Пескара - Лацио 0:3
0:1 Ернанес (5), 0:2 Мирослав Клозе (25), 0:3 Мирослав Клозе (36)
07.10.12
16:00 ч.
Сиена - Ювентус 1:2
0:1 Пирло (14), 1:1 Калайо (45+2), 1:2 Маркизио (85)
Баланс: 60 мача, 20 победи за Наполи, 25 равенства, 15 победи за Удинезе

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК