Съперникът на Левски в груповата фаза на турнира за Лига Европа – Лацио допусна първо поражение в Серия “А”. В мач от третия кръг на шампионата римляните отстъпиха с 0:2 на Ювентус. Головете за торинския гранд реализираха Касерес в 72-ата минута и Давид Трезеге в последните секунди на срещата.

“Старата госпожа” поведе в резултата в 72-ата минута след изненадващ карамбол в наказателното поле на домакините. Маркизио проби отдясно и центрира, Амаури игра с глава, но топката срещна гърба на Трезеге и се озова в притичалия Касерес, който с прецизен удар прати коженото кълбо в мрежата на Муслера.
Въпреки опитите на Лацио да стигне до изравняване, Юве реализира втори гол, дело на Давид Трезеге в последните секунди на двубоя.

Милан продължава да се дъни. След кошмарната загуба с 0:4 от Интер, „росонерите” отново не успяха да зарадват привържениците си. Възпитаниците на бразилеца Леонардо не успяха да победят като гост опашкаря Ливорно и двата тима завършиха при резултат 0:0./БЛИЦ