Лацио записа втора поредна победа и шести последователен мач в Серия „А“ без загуба, след като в среща от 11 кръг се наложи с 2:1 като домакин на Сасуоло.

„Орлите“ взеха аванс от два гола в началото на второто полувреме. Сенад Лулич откри резултата в 50-ата минута, когато точно пред голлинията засече центриране отдясно.

Пет минути по-късно Чиро Имобиле удвои. Във вратарското поле той от воле засече центриране от корнер, което беше продължено към далечната греда от Щефан Раду.

В 57-ата минута Жофроа Дефрел върна едно попадение за Сасуоло, след като се озова сам срещу Федерико Маркети след пас на Матео Политано.

С този успех Лацио събра актив от 21 точки и заема четвърто място в класирането, на точка зад Милан и на една пред Наполи. В следващия кръг „орлите“ гостуват в Неапол.

Сасуоло, който записа втора поредна загуба и трети мач без победа в първенството, е 15-и с 13 точки.