Лацио продължава похода си към Шампионската лига. Римските "орли" победиха при визитата си на Емполи с 2:1 в мач от 25-ия кръг на италианската Серия "А".

Всичките попадения паднаха след почивката. Раде Крунич получи пас от Паскуал и откри за домакините с красив гол от близо 30 метра, който изненада стража на гостите Стракоша - 1:0.

Столичани бързо се отърсиха от шока и обсадиха вратата на Емполи. Още в ответната атака Чиро Имобиле се възползва от грешка в отбраната на съперника и отблизо изпрати топката в мрежата за 1:1.

Фатална за Емполи се оказа 80-ата минута, когато Кейта след серия от рикошети успя да ги накаже и да донесе победата на Лацио с 1:2.

"Орлите" са пети във временното класиране с 47 точки. Лидерът Ювентус е с 63. Емполи остава 17-и с 22 т.